מה זה האתר הזה? אתר זה הינו אתר מחאתי שקם על ידי תושבי שכונת אם המושבות כנגד אוזלת ידם של עיריית פתח תקווה ומשטרת פתח תקווה בטיפול בעברייני חנייה בשכונת אם המושבות

מטרות האתר: מטרת האתר הינה ליצור לחץ על מקבלי ההחלטות בעירייה ובמשטרה להצבת פקח וניידות באופן קבוע בשכונה שיטפלו במפגעים שיוצרים עברייני החנייה.

כיצד פועל האתר? כל תושב יכול כעת להעלות תמונה ותיאור על עברייני החנייה שחוסמים מדרכות ומעברי חצייה והמידע ישלח לבעלי התפקידים בעירייה ובמשטרה במטרה שיתחילו לטפל בנושאים אלה ולהגביר נוכחות בשכונה ובהטלת קנסות כספיים וגרירות רכבים.

חשוב: אתר זה לא קם במטרה לתת קנסות לעבריינים באמצעות התמונות שישלחו אלא לטובת זה שהעירייה תקבל החלטה להציב פה פקח/ית שיעבדו באופן קבוע בשכונה וימנעו הישנות תופעות אלו

התקווה שלנו: אנו מקווים כי בצעד זה אנו נשפיע יחדיו כולנו במטרה לשפר את רמת הבטיחות של הולכי הרגל בשכונה שנהגים אלו רומסים את הזכויות שלהם ללכת באופן בטוח במדרכות השכונה.

יש לכם רעיון ? רוצים לעזור ? להצעות , פירגונים וסתם מיילים מוזמנים לכתוב לנו ל: contact@em-hamoshavot.org.il

אני אבא של יסמין (שם בדוי) בת ה-14 , ילדה מקסימה המתהלכת עם הליכון אחורי עקב מגבלה פיזית מאז נולדה. בתי עושה מאמצים כבירים לנהל חיי שיגרה עד כמה שאפשר , דאגנו שבתוך הדירה יעמדו לרשותה כל העזרים הנחוצים לעצמאותה. אבל כשהיא יוצאת מהבית , למשימה פשוטה כביכול , להגיע למפגש חברות "במרכז רום" שהוא במרחק של כ- 200 מטר בלבד מהבניין שלנו ,  היא נתקלת במציאות עגומה : ביעל רום  6-8 , שורה של מכוניות בכל מיני גדלים ואורכים חוסמת את המעבר לחלוטין , עד כדי צורך לרדת לכביש (!) על מנת לעבור . בתי היא רק דוגמא אחת , מפני שגם אמאות עם עגלות תינוק וילדים על אופניים יאלצו לסכן את עצמם בירידה לכביש ; אצל יסמין משמעות החסימה היא רק אחת: לוותר על המעבר. מדובר בסביבה שלנו , ובמקרה של אנשים המוגבלים מדובר בצורך בסיסי : להתנייד! הפתרון הוא פשוט: להציב מספר עמודים שיחסמו את האפשרות לעלות על המדרכה עם הרכב, להשאיר מדרכה פנויה להולכי הרגל והגביר את הפיקוח. אני מקווה שהאחראים על הנושא בעיריית פתח תקווה יבינו את חומרת העיניין ואת חשיבותו וימצאו לנכון לפתור אותו . בתקווה שהמקרה של יסמין יעזור לה עצמה וגם לאחרים .

אבא מתוסכל מהשכונה